Luna de miel en Peru

Luna de miel en Peru

Lima - mesterszakács születik

2014. augusztus 23. - Levente_de_Boer

Megérkeztünk Limába, amely egyben az utolsó 3 napos állomása is a körútnak. A klasszikus programok kipipálva, az első nap már megnéztük nagyjából a történelmi negyedet, úgyhogy terveink szerint végig a modern városrészban, Mirafloresben maradunk ezentúl. Annál is inkább, mert baromi jó kis környék. Modern épületek, szép parkok, rengeteg jó étterem és kávéház, tisztaság, és bónuszként itt a Csendes óceán partja. És ehhez jön , hogy nyáron max 28 fok (és fürödhető tengerpart) télen minimum 16-18 fok nap közben. Ha munkanélküli spanyol fiatal lennék (felük ugye az), akkor ideköltöznék (ha lenne valami meló), mert az árszínvonal még ezen a menő helyen is simán a magyar alatt van.

 Miraflores utcakép.jpglimai utcakép Miraflores negyedben

A mai napra próbáltunk valami extrát kitalálni, és ez fényesen sikerült, a nap nagy részét egy főzőtanfolyamon töltöttük!! Irina találta meg pár napja Hector főzőiskoláját, úgy szólt a deal, hogy egy közös bevásárlás után megtanít nekünk 3 tipikus fogást. Reggel találkoztunk is a mesterrel és az inasával, és a helyi piacon kezdtünk, ahol megmutatta a főbb helyi gyümölcsöket (amelyeket azért nagyjából már eddig is kóstolgattuk). Már itt látszott, ahogy a helyi árusokkal spanolgatott, hogy nagyon karizmatikus figura, és jó volt a megérzés, igazi világvándor, és - bár nagy összehasonlítási alapom nincsen - baromi jó szakács. Kb 35 körül lehet, de már vagy 7-8 különböző országban élt, és eredetileg jogász volt egy bankban, de kiugrott, és inkább  a szakács mesterséget választotta. Jól tette.

Hector.jpgHector akcióban

halpiac.jpgA halpiac. Ezek kora reggel reggel még az óceánban úsztak

Először a cevichére tanított meg, ami gyakorlatilag nemzeti kaja Peruban, nem lesz könnyű az összes alapanyagot összeszedni otthon hozzá, de nem lehetetlen. Ezzel gyakorlatilag elment az idő nagy része, de nagyon megérte.

ceviche.jpgA kész ceviche. A lényeg a lime lében van, amit hagymával, chilipaprikával, korianderrel, sóval, borssal ízesítünk. Ebbe megy a nyers hal, köretnek pedig passiógyümülcsös szószban forgatott édesburgonya dukál.  

ceviche_ready.jpgItt már elkészült hozzá passiógyümölcsös pisco sour is, ami a legnépszerűbb helyi koktél

Elkészítettük még a másik nemzeti kaja Lomo Saltadot is, amely gyakorlatilag marhabélszín grillezett zöldségekkel, a lényeg itt a nagyon gyors sütésen van, és hogy menet közben úgy kell csapkodni a serpenyővel a tűzhelyet, hogy felcsapjanak a lángok, mert attól kapja a füstös ízt. Ezt a részt kell még egy kicsit gyakorolni..

 


ég a keze alatt a munka

 

 

 

lomo saltado.jpgLomo Saltado

lomo saltado ready.jpgElkészült a mestermű

Olyannyira jól sikerült ez a főzőcskézés, hogy tejesen megjött hozzá a kedvem. Ugyan nem ugrok ki, hogy áttérjek a szakácshivatásra, de azt hiszem, ha hazaértünk, jó eséllyel benevezek egy főzőiskolába. De csak a maraton után.

Ezután még elnéztünk az óceánparthoz, és gyakorlatilag annyira elment az idő, hogy a nagy felfedezőtúra Mirafloresben a következő napokra csúszik, de legalább lesz majd még mit csinálni. Egy fix pont van, mindenképpen visszamegyek a piacra, mert Hector megmutatta, hogy melyik bácsi csinálja szerinte a világ legjobb chevichéjét a piacon - a halpultossal szemben ül, úgyhogy a frisseségre valószínű, hogy nem lesz panasz.

Csendes óceán.jpgA háttérben a Csendes óceán, a szörfösöket pont kitakarjuk

A bejegyzés trackback címe:

https://peru2014.blog.hu/api/trackback/id/tr116627355

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása